MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2023-12-04 03:55 took:32.5 s.

[A] BALTIC BEAC CHAMPIONSHIP (II etapas) (Girls)

2023 July 15 d. — 16 d.; Rokiskis, Lietuva 16 / 50

Final (1-2 place)
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
4.1 2d. 16:00 2 LT D.Dominyka Naudužaitė + J.Jekaterina Kovalskaja LT D.Danielė Kvedaraitė + I.Irina Zobnina 0:2 16:21 12:21
Final (3-4 place)
4.2 2d. 14:00 2 EE L.Liisa-Lotta Jürgenson + E.Eva Liisa Kuivonen LT G.Gerda Grudzinskaitė + R.Rugilė Grudzinskaitė 0:2 19:21 16:21
Semi-Finals
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
3.1 2d. 12:00 2 LT D.Dominyka Naudužaitė + J.Jekaterina Kovalskaja EE L.Liisa-Lotta Jürgenson + E.Eva Liisa Kuivonen 2:1 18:21 21:12 15:11
3.2 2d. 13:00 1 LT D.Danielė Kvedaraitė + I.Irina Zobnina LT G.Gerda Grudzinskaitė + R.Rugilė Grudzinskaitė 2:0 21:12 21:12
II Round
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
2.1 2d. 10:00 4 LV A.Anija Paula Ozoliņa + B.Beāte Liepājniece LT D.Dominyka Naudužaitė + J.Jekaterina Kovalskaja 0:2 18:21 15:21
2.2 2d. 10:00 1 LT I.Indrė Pretkelytė + U.Urtė Andriukaitytė EE L.Liisa-Lotta Jürgenson + E.Eva Liisa Kuivonen 1:2 22:20 6:21 7:15
2.3 2d. 10:50 4 LT D.Danielė Kvedaraitė + I.Irina Zobnina LT V.Vlada Oganauskiene + L.Lilija Firinovič 2:0 21:12 21:15
2.4 2d. 10:50 1 LT G.Gerda Grudzinskaitė + R.Rugilė Grudzinskaitė LV L.Luīze Anna Skrastiņa + K.Kristīne Briede 2:0 21:13 21:19
I Round
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
1.1 16:40 2 LV A.Anija Paula Ozoliņa + B.Beāte Liepājniece LV R.Rūta Zīle + V.Vanesa Grosberga 2:0 21:15 21:9
1.2 16:40
1.3 17:05 5 LT I.Ingrida Milkintaite + B.Birute Aleknaviciute LT I.Indrė Pretkelytė + U.Urtė Andriukaitytė 0:2 14:21 18:21
1.4 ?
1.5 ?
1.6 17:00 2 LT V.Vlada Oganauskiene + L.Lilija Firinovič Bey
1.7 ?
1.8 17:40 2 LV L.Luīze Anna Skrastiņa + K.Kristīne Briede LT K.Karolina Šantarytė + E.Evelina Matiukaite 2:1 18:21 21:12 15:11


Bracket view

I Round

II Round

Semi-Finals

Final

  • 16:40
    LV Anija Paula Ozoliņa
    LV Beāte Liepājniece

    21:15 | 21:9
    LV Rūta Zīle
    LV Vanesa Grosberga
    2 0
  • 16:40
    A2A
    vs
    A2B
    0
  • 17:05
    LT Ingrida Milkintaite
    LT Birute Aleknaviciute

    14:21 | 18:21
    LT Indrė Pretkelytė
    LT Urtė Andriukaitytė
    5 0
  • ?
    A4A
    vs
    A4B
    0
  • ?
    A5A
    vs
    A5B
    0
  • 17:00
    LT Vlada Oganauskiene
    LT Lilija Firinovič

    vs
    Bey
    2 0
  • ?
    A7A
    vs
    A7B
    0
  • 17:40
    LV Luīze Anna Skrastiņa
    LV Kristīne Briede

    18:21 | 21:12 | 15:11
    LT Karolina Šantarytė
    LT Evelina Matiukaite
    2 0
  • 10:00
    LV Anija Paula Ozoliņa
    LV Beāte Liepājniece

    18:21 | 15:21
    LT Dominyka Naudužaitė
    LT Jekaterina Kovalskaja
    4 1
  • 10:00
    LT Indrė Pretkelytė
    LT Urtė Andriukaitytė

    22:20 | 6:21 | 7:15
    EE Liisa-Lotta Jürgenson
    EE Eva Liisa Kuivonen
    1 1
  • 10:50
    LT Danielė Kvedaraitė
    LT Irina Zobnina

    21:12 | 21:15
    LT Vlada Oganauskiene
    LT Lilija Firinovič
    4 2
  • 10:50
    LT Gerda Grudzinskaitė
    LT Rugilė Grudzinskaitė

    21:13 | 21:19
    LV Luīze Anna Skrastiņa
    LV Kristīne Briede
    1 2
  • 12:00
    LT Dominyka Naudužaitė
    LT Jekaterina Kovalskaja

    18:21 | 21:12 | 15:11
    EE Liisa-Lotta Jürgenson
    EE Eva Liisa Kuivonen
    2 3
  • 13:00
    LT Danielė Kvedaraitė
    LT Irina Zobnina

    21:12 | 21:12
    LT Gerda Grudzinskaitė
    LT Rugilė Grudzinskaitė
    1 0
  • 16:00
    LT Dominyka Naudužaitė
    LT Jekaterina Kovalskaja

    16:21 | 12:21
    LT Danielė Kvedaraitė
    LT Irina Zobnina
    2 0
Match for 3-4 position
  • 14:00
    EE Liisa-Lotta Jürgenson
    EE Eva Liisa Kuivonen

    19:21 | 16:21
    LT Gerda Grudzinskaitė
    LT Rugilė Grudzinskaitė
    2 0


  • Upcoming matches

    # DAY Time Court Team Id.
    0 0 16:40 A2a vs A2b A2







    Print version