MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-04-22 03:55 took:39.1 s.

[A] Lithuanian girls U-20 indoor beach volleyball championship (Phase I, Šiauliai) (Women)

2023 November 18 d.; UNIQA arena (Išradėjų 14, Šiauliai) 20 / 24 hotel_class UPTTČ

Finished matches time table

GROUP A

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Čyvaitė+Siličytė - 21:8 21:9 21:5 6 3 / 0 = MAX 63 / 22 = 2.8636 1
2 LT Kvekšaitė+Šideikytė 8:21 - 21:19 21:11 5 2 / 1 = 2 50 / 51 = 0.9804 2
3 LT Lopetaityte+Andruškevičiūtė 9:21 19:21 - 21:7 4 1 / 2 = 0.5 49 / 49 = 1 3
4 LT Žemaitytė+Lapačinskaitė 5:21 11:21 7:21 - 3 0 / 3 = MIN 23 / 63 = 0.3651 4

GROUP B

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Gastevičiūtė+Vilkelyte - 22:20 21:15 21:13 6 3 / 0 = MAX 64 / 48 = 1.3333 1
2 LT Petrauskaitė+Palaikė 20:22 - 21:6 21:11 5 2 / 1 = 2 62 / 39 = 1.5897 2
3 LT Sriubaitė+Miliauskaitė 15:21 6:21 - 21:16 4 1 / 2 = 0.5 42 / 58 = 0.7241 3
4 LT Znamenskaitė+Gasiūnaitė 13:21 11:21 16:21 - 3 0 / 3 = MIN 40 / 63 = 0.6349 4

GROUP C

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Kučinskaitė+Pilžis - 21:13 21:12 21:15 6 3 / 0 = MAX 63 / 40 = 1.575 1
2 LT Urbonaitė+Butkevičiūtė 13:21 - 21:17 21:18 5 2 / 1 = 2 55 / 56 = 0.9821 2
3 LT Galubickaitė+Matiukaite 12:21 17:21 - 21:18 4 1 / 2 = 0.5 50 / 60 = 0.8333 3
4 LT Anciūtė+Urbonaitė 15:21 18:21 18:21 - 3 0 / 3 = MIN 51 / 63 = 0.8095 4

GROUP D

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Bruzgaitė+Gurčiūtė - 21:13 21:17 21:6 6 3 / 0 = MAX 63 / 36 = 1.75 1
2 LV Vildere+Regute 13:21 - 21:14 21:8 5 2 / 1 = 2 55 / 43 = 1.2791 2
3 LT Machtejevaitė+Markevičiūtė 17:21 14:21 - 21:8 4 1 / 2 = 0.5 52 / 50 = 1.04 3
4 LT Maskaliūnaitė+Andriuškaitė 6:21 8:21 8:21 - 3 0 / 3 = MIN 22 / 63 = 0.3492 4

GROUP E

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Keraitė+Lapė - 21:14 21:6 21:13 6 3 / 0 = MAX 63 / 33 = 1.9091 1
2 LT Vincėlovič+Kotāne 14:21 - 21:15 21:13 5 2 / 1 = 2 56 / 49 = 1.1429 2
3 LT Mikolaitytė+Rimšaitė 6:21 15:21 - 21:19 4 1 / 2 = 0.5 42 / 61 = 0.6885 3
4 LT Nevedomskytė+Eigminaitė 13:21 13:21 19:21 - 3 0 / 3 = MIN 45 / 63 = 0.7143 4

Finished matches time table
Time Court Team A Team B
A-1:4 1d. 12:50 1 LT K.Kotryna Čyvaitė + V.Vakarė Siličytė LT P.Paulina Žemaitytė + D.Deimė Lapačinskaitė
B-1:4 1d. 13:10 1 LT R.Roberta Gastevičiūtė + L.Livija Vilkelyte LT G.Gerda Znamenskaitė + G.Gabrielė Gasiūnaitė
C-1:4 1d. 13:30 1 LT L.Liepa Kučinskaitė + K.Kornelija Pilžis LT L.Laisvė Anciūtė + A.Aleksandra Urbonaitė
D-1:4 1d. 14:00 2 LT G.Guoda Bruzgaitė + M.Mėja Gurčiūtė LT A.Alina Maskaliūnaitė + A.Austėja Andriuškaitė
E-1:4 1d. 14:00 1 LT D.Dorotėja Keraitė + D.Dominyka Lapė LT L.Laura Nevedomskytė + V.Vilija Eigminaitė
A-2:3 1d. 14:20 1 LT M.Milda Kvekšaitė + L.Liepa Šideikytė LT K.Karile Lopetaityte + R.Rusnė Andruškevičiūtė
B-2:3 1d. 14:20 2 LT G.Goda Petrauskaitė + M.Meida Palaikė LT V.Viltė Sriubaitė + U.Urtė Miliauskaitė
C-2:3 1d. 14:40 1 LT E.Evelina Urbonaitė + V.Viltė Butkevičiūtė LT E.Evelina Galubickaitė + M.Meja Matiukaite
D-2:3 1d. 14:40 2 LV M.Marta Vildere + A.Amanda Regute LT I.Ieva Machtejevaitė + R.Rusnė Markevičiūtė
E-2:3 1d. 15:00 1 LT G.Gabrielė Vincėlovič + A.Aurēlija Kotāne LT M.Mija Mikolaitytė + L.Laura Rimšaitė
A-1:3 1d. 15:00 2 LT K.Kotryna Čyvaitė + V.Vakarė Siličytė LT K.Karile Lopetaityte + R.Rusnė Andruškevičiūtė
B-1:3 1d. 15:20 1 LT R.Roberta Gastevičiūtė + L.Livija Vilkelyte LT V.Viltė Sriubaitė + U.Urtė Miliauskaitė
C-1:3 1d. 15:20 2 LT L.Liepa Kučinskaitė + K.Kornelija Pilžis LT E.Evelina Galubickaitė + M.Meja Matiukaite
A-2:4 1d. 15:40 1 LT M.Milda Kvekšaitė + L.Liepa Šideikytė LT P.Paulina Žemaitytė + D.Deimė Lapačinskaitė
C-2:4 1d. 15:40 3 LT E.Evelina Urbonaitė + V.Viltė Butkevičiūtė LT L.Laisvė Anciūtė + A.Aleksandra Urbonaitė
B-2:4 1d. 15:40 2 LT G.Goda Petrauskaitė + M.Meida Palaikė LT G.Gerda Znamenskaitė + G.Gabrielė Gasiūnaitė
E-1:3 1d. 15:40 2 LT D.Dorotėja Keraitė + D.Dominyka Lapė LT M.Mija Mikolaitytė + L.Laura Rimšaitė
D-1:3 1d. 15:40 1 LT G.Guoda Bruzgaitė + M.Mėja Gurčiūtė LT I.Ieva Machtejevaitė + R.Rusnė Markevičiūtė
D-2:4 1d. 16:00 3 LV M.Marta Vildere + A.Amanda Regute LT A.Alina Maskaliūnaitė + A.Austėja Andriuškaitė
E-2:4 1d. 16:00 2 LT G.Gabrielė Vincėlovič + A.Aurēlija Kotāne LT L.Laura Nevedomskytė + V.Vilija Eigminaitė
A-3:4 1d. 16:00 1 LT K.Karile Lopetaityte + R.Rusnė Andruškevičiūtė LT P.Paulina Žemaitytė + D.Deimė Lapačinskaitė
B-3:4 1d. 16:20 1 LT V.Viltė Sriubaitė + U.Urtė Miliauskaitė LT G.Gerda Znamenskaitė + G.Gabrielė Gasiūnaitė
E-3:4 1d. 16:20 2 LT M.Mija Mikolaitytė + L.Laura Rimšaitė LT L.Laura Nevedomskytė + V.Vilija Eigminaitė
C-3:4 1d. 16:20 3 LT E.Evelina Galubickaitė + M.Meja Matiukaite LT L.Laisvė Anciūtė + A.Aleksandra Urbonaitė
D-3:4 1d. 16:40 1 LT I.Ieva Machtejevaitė + R.Rusnė Markevičiūtė LT A.Alina Maskaliūnaitė + A.Austėja Andriuškaitė
A-1:2 1d. 16:40 2 LT K.Kotryna Čyvaitė + V.Vakarė Siličytė LT M.Milda Kvekšaitė + L.Liepa Šideikytė
B-1:2 1d. 16:40 3 LT R.Roberta Gastevičiūtė + L.Livija Vilkelyte LT G.Goda Petrauskaitė + M.Meida Palaikė
C-1:2 1d. 17:00 1 LT L.Liepa Kučinskaitė + K.Kornelija Pilžis LT E.Evelina Urbonaitė + V.Viltė Butkevičiūtė
D-1:2 1d. 17:00 2 LT G.Guoda Bruzgaitė + M.Mėja Gurčiūtė LV M.Marta Vildere + A.Amanda Regute
E-1:2 1d. 17:00 3 LT D.Dorotėja Keraitė + D.Dominyka Lapė LT G.Gabrielė Vincėlovič + A.Aurēlija Kotāne






Print version