MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-07-15 03:55 took:36.7 s.

[A] BALTIC BEACH CHAMPIONSHIP (II etapas) (Men)

2023 July 15 d. — 16 d.; Rokiskis, Lietuva 22 / 50

Final (1-2 place)
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
4.1 2d. 17:00 2 LV A.Ardis Daniels Bedritis + A.Artūrs Rinkevičs LT R.Robert Juchnevic + A.Artūr Vasiljev 1:2 22:20 19:21 14:16
Final (3-4 place)
4.2 2d. 15:00 2 LV R.Ralfs Namikis + K.Kristaps Punculis EE D.Dmitri Korotkov + U.Urmas Piik 1:2 16:21 21:18 11:15
Semi-Finals
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
3.1 2d. 12:00 1 LV A.Ardis Daniels Bedritis + A.Artūrs Rinkevičs LV R.Ralfs Namikis + K.Kristaps Punculis 2:1 17:21 21:12 15:13
3.2 2d. 13:00 2 EE D.Dmitri Korotkov + U.Urmas Piik LT R.Robert Juchnevic + A.Artūr Vasiljev 1:2 22:20 19:21 13:15
II Round
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
2.1 2d. 10:00 2 LV A.Arnis Relins + M.Markuss Graudins LV A.Ardis Daniels Bedritis + A.Artūrs Rinkevičs 1:2 18:21 21:19 12:15
2.2 2d. 10:00 5 EE L.Leon Meier + R.Rasmus Meius LV R.Ralfs Namikis + K.Kristaps Punculis 0:2 13:21 15:21
2.3 2d. 10:50 2 LT E.Emilis Bartkus + L.Laurynas Galdikas EE D.Dmitri Korotkov + U.Urmas Piik 0:2 17:21 11:21
2.4 2d. 10:50 5 LT R.Robert Juchnevic + A.Artūr Vasiljev LT M.Mantas Donėla + K.Karolis Palubinskas 2:0 21:13 21:13
I Round
Time Court Team A Team B Result 1 Set 2 Set 3 Set
1.1 17:50 1 LV A.Arnis Relins + M.Markuss Graudins LV E.Ernests Gutmanis + B.Bruno Bulgačs 2:0 21:15 21:16
1.2 17:40
1.3 1d. 17:50 4 EE L.Leon Meier + R.Rasmus Meius LV T.Toms Benjavs + S.Sandris Andrejevs 2:0 21:16 21:10
1.4 18:30
1.5 1d. 18:10 5 LT E.Emilis Bartkus + L.Laurynas Galdikas LV E.Ernests Puškundzis + T.Toms Emīls Liepa 2:0 21:17 21:16
1.6 ?
1.7 ?
1.8 18:30 4 LT M.Mantas Donėla + K.Karolis Palubinskas LT T.Tomas Gavrilovas + A.Albert Tomasevic 2:1 21:18 19:21 15:13


Bracket view

I Round

II Round

Semi-Finals

Final

  • 17:50
    LV Arnis Relins
    LV Markuss Graudins

    21:15 | 21:16
    LV Ernests Gutmanis
    LV Bruno Bulgačs
    1 0
  • 17:40
    A2A
    vs
    A2B
    0
  • 17:50
    EE Leon Meier
    EE Rasmus Meius

    21:16 | 21:10
    LV Toms Benjavs
    LV Sandris Andrejevs
    4 10
  • 18:30
    A4A
    vs
    A4B
    0
  • 18:10
    LT Emilis Bartkus
    LT Laurynas Galdikas

    21:17 | 21:16
    LV Ernests Puškundzis
    LV Toms Emīls Liepa
    5 0
  • ?
    A6A
    vs
    A6B
    0
  • ?
    A7A
    vs
    A7B
    0
  • 18:30
    LT Mantas Donėla
    LT Karolis Palubinskas

    21:18 | 19:21 | 15:13
    LT Tomas Gavrilovas
    LT Albert Tomasevic
    4 0
  • 10:00
    LV Arnis Relins
    LV Markuss Graudins

    18:21 | 21:19 | 12:15
    LV Ardis Daniels Bedritis
    LV Artūrs Rinkevičs
    2 1
  • 10:00
    EE Leon Meier
    EE Rasmus Meius

    13:21 | 15:21
    LV Ralfs Namikis
    LV Kristaps Punculis
    5 0
  • 10:50
    LT Emilis Bartkus
    LT Laurynas Galdikas

    17:21 | 11:21
    EE Dmitri Korotkov
    EE Urmas Piik
    2 0
  • 10:50
    LT Robert Juchnevic
    LT Artūr Vasiljev

    21:13 | 21:13
    LT Mantas Donėla
    LT Karolis Palubinskas
    5 0
  • 12:00
    LV Ardis Daniels Bedritis
    LV Artūrs Rinkevičs

    17:21 | 21:12 | 15:13
    LV Ralfs Namikis
    LV Kristaps Punculis
    1 0
  • 13:00
    EE Dmitri Korotkov
    EE Urmas Piik

    22:20 | 19:21 | 13:15
    LT Robert Juchnevic
    LT Artūr Vasiljev
    2 0
  • 17:00
    LV Ardis Daniels Bedritis
    LV Artūrs Rinkevičs

    22:20 | 19:21 | 14:16
    LT Robert Juchnevic
    LT Artūr Vasiljev
    2 0
Match for 3-4 position
  • 15:00
    LV Ralfs Namikis
    LV Kristaps Punculis

    16:21 | 21:18 | 11:15
    EE Dmitri Korotkov
    EE Urmas Piik
    2 0


  • Upcoming matches

    # DAY Time Court Team Id.
    0 0 17:40 A2a vs A2b A2
    0 0 18:30 A4a vs A4b A4







    Print version