MIRROR VERSION LAST SYNC TIME: 2024-04-22 03:55 took:39.1 s.

[A] Lithuanian Youth U-20 Beach Volleyball Championship (Phase I, Šiauliai) (Women)

2023 May 27 d.; Išradėjų 14, UNIQA Arena, Šiauliai 21 / 24

Finished matches time table

GROUP A

Team 123 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Pilžis+Kučinskaitė - 21:12 21:14 4 2 / 0 = MAX 42 / 26 = 1.6154 1
2 LT Andruškevičiūtė+Lopetaityte 12:21 - 21:11 3 1 / 1 = 1 33 / 32 = 1.0313 2
3 LT Urbonaitė+Anciūtė 14:21 11:21 - 2 0 / 2 = MIN 25 / 42 = 0.5952 3

GROUP B

Team 123 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LV Sauberga+Peice - 21:13 21:19 4 2 / 0 = MAX 42 / 32 = 1.3125 1
2 LT Mikėnė+Gabulaitė 13:21 - 21:11 3 1 / 1 = 1 34 / 32 = 1.0625 2
3 LT Rimšaitė+Mikolaitytė 19:21 11:21 - 2 0 / 2 = MIN 30 / 42 = 0.7143 3

GROUP C

Team 123 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Gastevičiūtė+Vilkelyte - 21:17 21:18 4 2 / 0 = MAX 42 / 35 = 1.2 1
2 LT Bražaitė+Žukaitė 17:21 - 21:16 3 1 / 1 = 1 38 / 37 = 1.027 2
3 LT Vincėlovič+Petrauskaitė 18:21 16:21 - 2 0 / 2 = MIN 34 / 42 = 0.8095 3

GROUP D

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Rutkauskaitė+Rauluševičiūtė - 21:19 21:16 21:7 6 3 / 0 = MAX 63 / 42 = 1.5 1
2 LV Vildere+Aleksane 19:21 - 21:19 21:11 5 2 / 1 = 2 61 / 51 = 1.1961 2
3 LT Valaika+Telesiute 16:21 19:21 - 21:12 4 1 / 2 = 0.5 56 / 54 = 1.037 3
4 LT Maskaliūnaitė+Galubickaitė 7:21 11:21 12:21 - 3 0 / 3 = MIN 30 / 63 = 0.4762 4

GROUP E

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Bruzgaitė+Gurčiūtė - 21:16 21:13 21:11 6 3 / 0 = MAX 63 / 40 = 1.575 1
2 LT Gervytė+Kalendraitė 16:21 - 21:18 21:10 5 2 / 1 = 2 58 / 49 = 1.1837 2
3 LT Straševičiūtė+Mikulytė 13:21 18:21 - 21:17 4 1 / 2 = 0.5 52 / 59 = 0.8814 3
4 LT Kalis+Švenčionytė 11:21 10:21 17:21 - 3 0 / 3 = MIN 38 / 63 = 0.6032 4

GROUP F

Team 1234 POINS SET_RATIO POINTS_RATIO place
1 LT Čyvaitė+Siličytė - 21:11 21:15 21:11 6 3 / 0 = MAX 63 / 37 = 1.7027 1
2 LT Lapė+Keraitė 11:21 - 21:7 21:9 5 2 / 1 = 2 53 / 37 = 1.4324 2
3 LT Andriuškaitė+Palaikė 15:21 7:21 - 22:20 4 1 / 2 = 0.5 44 / 62 = 0.7097 3
4 LT Eigminaitė+Nevedomskytė 11:21 9:21 20:22 - 3 0 / 3 = MIN 40 / 64 = 0.625 4

Finished matches time table
Time Court Team A Team B
E-1:4 1d. 10:00 2 LT G.Guoda Bruzgaitė + M.Mėja Gurčiūtė LT M.Marija Kalis + P.Patricija Švenčionytė
F-1:4 1d. 10:00 3 LT K.Kotryna Čyvaitė + V.Vakarė Siličytė LT V.Vilija Eigminaitė + L.Laura Nevedomskytė
D-1:4 1d. 10:00 1 LT R.Rusnė Rutkauskaitė + V.Vilūnė Rauluševičiūtė LT A.Alina Maskaliūnaitė + E.Evelina Galubickaitė
D-2:3 1d. 10:20 1 LV M.Marta Vildere + A.Alise Aleksane LT G.Greta Vasarė Valaika + K.Kamile Telesiute
E-2:3 1d. 10:20 2 LT E.Emilija Gervytė + R.Rusnė Kalendraitė LT K.Katrin Straševičiūtė + T.Tėja Mikulytė
F-2:3 1d. 10:20 3 LT D.Dominyka Lapė + D.Dorotėja Keraitė LT A.Austėja Andriuškaitė + M.Meida Palaikė
A-1:3 1d. 10:40 1 LT K.Kornelija Pilžis + L.Liepa Kučinskaitė LT A.Aleksandra Urbonaitė + L.Laisvė Anciūtė
B-1:3 1d. 10:40 2 LV D.Deneva Sauberga + A.Alice Peice LT L.Laura Rimšaitė + M.Mija Mikolaitytė
C-1:3 1d. 10:40 3 LT R.Roberta Gastevičiūtė + L.Livija Vilkelyte LT G.Gabrielė Vincėlovič + G.Goda Petrauskaitė
D-1:2 1d. 11:00 1 LT R.Rusnė Rutkauskaitė + V.Vilūnė Rauluševičiūtė LV M.Marta Vildere + A.Alise Aleksane
E-1:2 1d. 11:00 2 LT G.Guoda Bruzgaitė + M.Mėja Gurčiūtė LT E.Emilija Gervytė + R.Rusnė Kalendraitė
F-1:2 1d. 11:00 3 LT K.Kotryna Čyvaitė + V.Vakarė Siličytė LT D.Dominyka Lapė + D.Dorotėja Keraitė
B-2:3 1d. 11:20 2 LT R.Rugilė Mikėnė + R.Roberta Gabulaitė LT L.Laura Rimšaitė + M.Mija Mikolaitytė
C-2:3 1d. 11:20 3 LT G.Gunda Bražaitė + A.Austėja Žukaitė LT G.Gabrielė Vincėlovič + G.Goda Petrauskaitė
A-2:3 1d. 11:20 1 LT R.Rusnė Andruškevičiūtė + K.Karile Lopetaityte LT A.Aleksandra Urbonaitė + L.Laisvė Anciūtė
D-3:4 1d. 11:40 1 LT G.Greta Vasarė Valaika + K.Kamile Telesiute LT A.Alina Maskaliūnaitė + E.Evelina Galubickaitė
E-3:4 1d. 11:40 2 LT K.Katrin Straševičiūtė + T.Tėja Mikulytė LT M.Marija Kalis + P.Patricija Švenčionytė
F-3:4 1d. 11:40 3 LT A.Austėja Andriuškaitė + M.Meida Palaikė LT V.Vilija Eigminaitė + L.Laura Nevedomskytė
A-1:2 1d. 12:00 1 LT K.Kornelija Pilžis + L.Liepa Kučinskaitė LT R.Rusnė Andruškevičiūtė + K.Karile Lopetaityte
B-1:2 1d. 12:00 2 LV D.Deneva Sauberga + A.Alice Peice LT R.Rugilė Mikėnė + R.Roberta Gabulaitė
C-1:2 1d. 12:00 3 LT R.Roberta Gastevičiūtė + L.Livija Vilkelyte LT G.Gunda Bražaitė + A.Austėja Žukaitė
D-1:3 1d. 12:20 1 LT R.Rusnė Rutkauskaitė + V.Vilūnė Rauluševičiūtė LT G.Greta Vasarė Valaika + K.Kamile Telesiute
E-1:3 1d. 12:20 2 LT G.Guoda Bruzgaitė + M.Mėja Gurčiūtė LT K.Katrin Straševičiūtė + T.Tėja Mikulytė
F-1:3 1d. 12:20 3 LT K.Kotryna Čyvaitė + V.Vakarė Siličytė LT A.Austėja Andriuškaitė + M.Meida Palaikė
D-2:4 1d. 12:40 1 LV M.Marta Vildere + A.Alise Aleksane LT A.Alina Maskaliūnaitė + E.Evelina Galubickaitė
E-2:4 1d. 12:40 2 LT E.Emilija Gervytė + R.Rusnė Kalendraitė LT M.Marija Kalis + P.Patricija Švenčionytė
F-2:4 1d. 12:40 3 LT D.Dominyka Lapė + D.Dorotėja Keraitė LT V.Vilija Eigminaitė + L.Laura Nevedomskytė






Print version